Reklama
 
Blog | Anežka Aubrechtová

Obklopena pahorky

Aneb, co všechno se může stát, když trávíte zimní dovolenou sjížděním černých sjezdovek.

Modrá, červená, černá.. Typické výrazy pro každého, kdo alespoň párkrát okusil kouzlo zasněžených kopců..

Usmívám se a nadechuji čerstvé vůně z hor, jako doma.. Cítím studený vzduch(který je v letošní zimě poněkud neobvyklí) a těším se na dnešní sjezdovku.. Co přinese?

 

Reklama

To byla slova, která jsem si říkala každý den. Každý den byl něčím zajímavý, něčím originální. Jeden den jsme klasicky lyžovali, další den jsem své nohy připnula na dlouhé prkno, následující den patřil skokánkům.. Ať byl den jakýkoliv, užila jsem si ho.. Ale o tom jindy..

Hory jsou nádherné, mají mezi sebou dokonalou symetrie, příběhy, vzpomínky, ale na druhou stranu dokáží být i neskutečně kruté, když hází po lidech laviny, jako obr házící kameny. Dokáží být agresivní, nejen ony, ale i lidé, kteří tudy projíždějí. Necitové, jež se schválněs někým srazí, aby dokázali vysoudit peníze. Grázlové, jež vydělávají na smůle druhých. Nejenže si zkazí dovolenou, ale spousta z nich z toho má celoživotní trauma a nedokáží se postavit na lyže po celý zbytek života. A tohle bohužel pohádka není… Takový, především, lidé z Německa a Rakouska opravdu jsou. Z toho se pozná charakter.

 

Zkrátka.. Zavřete oči, představte si, jak ležíte na lehátku a přátelé Vás obklopují. Do tváře vás šimrá Sluníčko a vy jste jako v Ráji. Otevíráte oči a vidíte tu nádhernou krajinu, která v kompozici s nebem vypadá jak oceán. Jste jako u vytržení. Ano, tohle by se pohádkou nazvat dalo.

Hory jsou nemilosrdné, dají vám přesně to, co si zasloužíte…

 

Ale když najdete odvahu, dají vám to, po čem Vaše srdce touží – fantastické vzpomínky, dokonalé lyžování.. Musíte se jim postavit čelem..

 

Ano, výhled jako bychom vešli do almary a objevili se v Narnii.. 

Kopce jsou fantastické, to „rozsekání“ je o něco méně sladší, ale pořád stojí za to, když jedete po vyznačených stezkách… Ale i tak stačí stát a užívat si ten pocit spokojenosti..

 

A.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama