Reklama
 
Blog | Anežka Aubrechtová

Přes překážky ke hvězdám…

Každý máme sny. Cestují kolem nás, omamují naši mysl a naše uvažování. Zajišťují jiný náhled na náš, ale i cizí život. Proč jsou některé splnitelné a jiné ne? Jak je možné, že někomu jsou umožněny a druhý strádá? Je svět nespravedlivý nebo to máme pouze ve svých rukou?

 

Každý máme vlohy na něco jiného. Někdo dokáže myšlenky vyjádřit tancem, další se chlubí svými znalostmi, ale spousta z nás je obyčejná, aniž by věřila, že nějaký ten talent má. Talent je spekulativní. Můžeme o člověku, který se všechno naučí zpaměti říci, že je talentovaný? Na něco určitě, ale rozdíl mezi „talentem“ a „učením“ je obrovský. Je pravda, že né každý své nadání za svůj život objeví, ale přesto všichni jsme dokonalý, pro někoho určitě. Přeci jen, každý z nás bude jednou pro někoho tím největším štěstím pod Sluncem. Ale hlavně, svět by se neměl zaměřovat pouze na talenty, ale především na charakter.. Ale o tom jsem teď psát nechtěla. Alespoň prozatím.

Reklama

Spousta věcí není o tom, s čím se narodíme. Spousta věcí je o tom, jak se k tomu postavíme a zda-li jsme ochotni se něco nového naučit. Určitě jste slyšeli motto:“Trénink dělá šampióny,“ či snad „Přes překážky ke hvězdám.“ Je pravda, že to první se spíše užívá při požívání alkoholu, ale i zde se toto moudro může hodit. Když budeme trénovat a usilovat o něco, co bychom chtěli, půjdeme si za svým snem, dosáhneme čehokoli. Lidské sny jsou nepředvídatelné. Každého to táhne jinam, ale všechny nás to nutí jít jedním směrem – ke štěstí. Jsme jako ručička kompasu. Štěstí je na Severním pólu a my se v tu chvíli chováme jako ta busola.

Proč o tom každý mluví, ale není dost těch co konají? Proč závidíme těm, kteří něco dokázali a sami si strouháme? Proč nejdeme za tím, co chceme a raději doma ležíme pod duchnou a sledujeme úspěchy druhých? Těch „proč“ by mohlo být nespočetně, ale každé „proč“ má svou odpověď, a pokud ji nemá, co nás vede k tomu, abychom ji nenašli? Proč místo toho, abychom sledovali úspěchy ostatních nenecháme někoho, aby sledoval náš úspěch? 

Všechno je o tom, co si usmyslíme, všechno je o tom, co nás vede dál, všechno je o tom, abychom pochopili naši podstatu a vydali se cestou, po které stojí za to jít..

Zamysleme se nad sebou, nad našimi sny, nad tím zda-li to je uskutečnitelné, pokud ano, řekněme si: „Proč jsem to, do háje, ještě neudělal? Proč tady stále sedím a neplním své sny, když je život tak krátký?“

 

 

Snad Vás svým prvním článkem neodradím 🙂

 

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama